کلینیک دندانپزشکی روشا تجریش

  • info@tajrishclinic.com
  • 09397777221

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 ( انواع برند )

درخواست مشاوره تماس فوری

ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت  یا کاشت دندان درمانی برای بی دندانی است . در ایمپلنت پایه ای تیتانیومی که کاملا با بدن سازگار است ( که به آن فیکسچر می گویند) ، به استخوان فک پیچ می شود و این پایه به استخوان شما جوش می خورد . بعد از آن که این پایه تیتانیومی به استخوان شما جوش خورد ، روکش دندان بر روی آن قرار میگیرد.

ایمپلنت یا کاشت دندان استحکامی همچون دندان خود شما به شما ارائه می دهد و تقریبا می توان گفت عمر ایمپلنت ها دائمی است.

ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت چیست؟

قیمت ایمپلنت :

در کلینیک تجریش و جنت آباد ، تمامی مراحل ایمپلنت توسط متخصصین مجرب و با استفاده از بهترین امکانات انجام می شود .

فاکتور های موثر بر قیمت ایمپلنت( هزینه ایمپلنت ، هزینه کاشت دندان ) :

فاکتورهایی زیادی بر روی قیمت ایمپلنت شما تاثیر می گذارد و قیمت دقیق آن ها ، فقط باید توسط پزشک متخصص به شما اعلام شود . ماژول بالا قیمت حدودی را به شما اعلام می کند .

از عواملی که بر روی قیمت ایمپلنت ثاثیر می گذارد ، می توان به برند ایمپلنت ، جنس روکش و تخصص دندان پزشک و فاکتورهای دیگری مانند سینوس لیفت و پیوند استخوان اشاره کرد که در این مقاله به شرح آن ها  به طور مختصر می پردازیم .

ایمپلنت قسطی ( ایمپلنت اقساطی ) :

در کلینیک تجریش و جنت آباد برای بیماران نیز شرایط ویژه ای مهیا شده است که بتوانند هزینه های ایمپلنت خود را به صورت قسطی پرداخت کند و به صورت جدول در ادامه برای شما آورده خواهد شد.

*- اگر بیمار تمام هزینه های ایمپلنت دندان خود را به صورت یکجا پرداخت کند ، 10 درصد تخفیف به او داده می شود .

قیمت ایمپلنت دندان 1401

نام برندکشور سازندههزینه ایمپلنتضمانت
snuc 5/500/000_____
sewon medixیاCIS 6/500/0002 سال
biotem 7/500/00015 سال
اشترومن neodent 9/50/000مادام العمر
اشترومن iti (titanium) 9/500/00020سال
اشترومن iti (SLA Active) 14/500/000مادام العمر

*- قیمت ها بر اساس روکش پی اف ام می باشد و در صورت استفاده از روکش زیرکنیا مبلغ یک میلیون تومان به آن اضافه خواهد شد.

مرکز تخصصی ایمپلنت شمال تهران
قیمت و هزینه ایمپلنت های Top level
هزینه های اعلامی کل هزینه ی جراحی ایمپلنت + روکش آن می باشد .
نام برند ایمپلنت کشور سازنده هزینه ایمپلنت + روکش ضمانت
اشترومنneodent 9/500/000مادام العمر
zimmer 15/500/000 10سال
iti (SLA Active) اشترومن 14/500/000 مادام العمر

*- قیمت ها بر اساس روکش پی اف ام می باشد و در صورت استفاده از روکش زیرکنیا مبلغ 1/000/000 تومان به آن اضافه خواهد شد.

مرکز تخصصی ایمپلنت شمال تهران
قیمت و هزینه رایج ترین ایمپلنت ها
هزینه های اعلامی کل هزینه ی جراحی ایمپلنت + روکش آن می باشد .
نام برند ایمپلنت کشور سازنده هزینه ایمپلنت + روکش ضمانت
biotem 7/500/00015سال
sgsیاSICیاIHDE 8/500/0005سال
MIB 7/500/00010سال
icx 8/500/0005سال
مگاژن 7/500/00010سال
OSSTEM 7/500/00010سال
اشترومن neodent 9/500/000مادام العمر
اشترومنiti(titanium) 9/500/00020سال
ایمپلنت های ارزان
ایرانA3 4/500/000_____
snuc 5/500/000 _____
sewon medix 6/500/000 2 سال
cis 6/500/0002سال

*- قیمت ها بر اساس روکش پی اف ام می باشد و در صورت استفاده از روکش زیرکنیا مبلغ 1/000/000 تومان به آن اضافه خواهد شد.

مرکز تخصصی ایمپلنت
قیمت و هزینه ایمپلنت های فوری ( یک روزه )
هزینه تمام شده ایمپلنت فوری شامل مجموع قیمت جراحی و قیمت پروتز زیرکنیا می باشد .
نام برند ایمپلنت کشور سازنده هزینه ایمپلنت + روکش زیرکنیا ضمانت
biotem

کره

9/500/000 15 سال
iti (roxalid active) اشترومن

سوئیس

16/500/000 مادام العمر
ایمپلنت اقساطی
تعداد ایمپلنت شرایط پرداخت با چک معتبر پرداخت بدون چک
1 الی 3 واحد 50 درصد نقد و مابقی طی 5 چک 70 درصد نقد و مابقی در جلسه قالب گیری
4 الی 7 واحد 40 درصد نقد و مابقی طی 6 چک 70 درصد نقد و مابقی در جلسه قالب گیری
بالای 7 واحد 30 درصد نقد و مابقی طی 7 چک 70 درصد نقد و مابقی در جلسه قالب گیری

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت دندان یکی از محبوب ترین روش هایی است که برای پر کردن دندانی که از دست رفته است استفاده می شود. در واقع دلیل محبوبیت ایمپلنت دندان عملکرد و ظاهر بسیار طبیعی آن است. ایمپلنت دندان دقیقا زمانی که کاشت می شود مانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند و به سختی می توان تفاوت آن با دندان طبیعی را تشخیص داد. نکته مهمی که در کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد این است که ایمپلنت ثابت بوده و دیگر نیازی نیست مانند دندان مصنوعی آن را از دهان موقع خواب ویا مواقع ضروری خارج کنید.

مراحل ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود ؟

البته روش های دیگری مانند بریج یا دندان مصنوعی در گذشته برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می شد که امروزه دیگر کاربرد خوبی ندارد زیرا در تکلم و غذا خوردن بیمار ایرادات زیادی وارد می کرد. امروزه اغلب بیماران به دنبال روشی مناسب هستند که ماننددندان طبیعی عمل کند و بتوانند در صحبت کردن و خوردن مواد غذایی مختلف احساس راحتی داشته باشند.

همان طور که می دانید از دست دادن دندان یا چند دندان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت، جوانی و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. با استفاده از ایمپلنت می توان توانایی جویدن طبیعی را فعال، زیبایی و جوانی را به چهره فرد و اعتماد به نفس را به روحیه فرد بازگرداند. معمولا خانم ها از سن 15 سالگی و مردان از سن 18 سالگی مجاز به کاشت ایمپلنت دندان هستند. فرد باید از نظر رشد استخوانی به سنی رسیده باشد که کاملا رشد استخوان او متوقف شده باشدسپس اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید. البته لازم به ذکر است در صورتی که مدت زمان زیادی از افتادن دندان طبیعی شما گذشته باشد لثه به مرور تحلیل می رود و نمی توان بدون جراحی های تکمیلی ایمپلنت دندان را برای شما کاشت کرد. پس بهتر است پیش از آن که دچار تحلیل استخوان فک شوید اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمائید تا مدت زمان بهبودی و درمان کاشت ایمپلنت شما به صورت چشم گیری کاهش یابد.

حال ممکن است برای هر فردی این سوال پیش آید که ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟ در واقع ایمپلنت دندان یک پایه از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم دارای سازگاری بالایی با سلول های بدن انسان است و به اصطلاح زیست سازگار است. ابتدا پزشک با تهیه عکس و تصاویر لازم یک سوراخ درون استخوان فک ایجاد می کند سپس ایمپلنت را درون آن قرار می دهد. باید به ایمپلنت و استخوان فک زمان داد تا با یک دیگر جوش خورده و استخوان رشد کرده و اطراف ایمپلنت را فرا گیرد. البته اگر از ایمپلنت فوری استفاده کنید بلافاصله که دندان آسیب دیده کشیده شود ایمپلنت درون استخوان فک قرار داده می شود و نیازی به سوراخ کردن استخوان فک نیست. حدودا 8 الی 12 هفته زمان نیاز است تا استخوان های فک رشد کرده و اطراف ایمپلنت دندان را فرا گیرند. پس از جوش خوردن ایمپلنت دندان به استخوان فک باید با استفاده از اباتمنت تاج دندان را بر روی ایمپلنت متصل نمود.

عوارض ایمپلنت دندان

یکی از روش های فوق العاده ای که برای جایگزین کردن دندان یا دندان های از دست رفته استفاده می شود روش ایمپلنت دندان است. یکی از مراحلی که در این روش باید طی شود عوارض جانبی و معایب ایمپلنت دندان است که برای آن هم هیچگونه نگرانی وجود ندارد زیرا معمولا عوارض ایمپلنت دندان طی مدت زمان کوتاهی از بین می رود. البته عوارض ایمپلنت دندان نسبت به روش های مشابهی که برای از دست رفتن دندان استفاده می شود بسیار کم است. عوارضی که ممکن است پس از کاشت ایمپلنت دندان بیمار دچار آن ها شود عبارتند از:

عوارض ایمپلنت دندان
عوارض ایمپلنت دندان

کبود شدن ناحیه ایمپلنت شده

پس از انجام ایمپلنت دندان و در روز های اولیه پس از ریکاوری ممکن است کمی ناحیه اطراف ایمپلنت شده و بخش بافت لثه که جراحی بر روی آن انجام شده است دچار کبودی می شود. در صورتی که کبودی ناحیه ایمپلنت شده سیاه یا آبی رنگ باشد به صورت کاملا طبیعی است و بعد از چند روز از بین می رود. اما این روند بهبودی و ترمیم به تدریج کاملا از بین می رود و کمرنگ تر می شود.

ایجاد تورم در ناحیه صورت و لثه

طبیعی است که در ناحیه قوس دندانی و یا بخشی از ناحیه جراحی پس از کاشت ایمپلنت دچار تورم شود اما جای نگرانی نیس و کمتر از چند روز این تورم کاهش پیدا می کند. اما در صورتی که این تورم باعث اذیت بیمار شد بهتر است از کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده شود. البته کمپرس سرد نباید به صورت مستقیم بر روی محل جراحی قرار داده شود زیرا ممکن است درد و احساس ناراحتی را در ناحیه جراحی پس از روز های اولیه کاشت افزایش دهد. این تورم در کمتر از 7روز کاهش میابد و تورم از بین میرود.

خون ریزی پس از جراحی و کاشت ایمپلنت دندان

ممکن است چندین روز بعد از جراحی از محل جراحی و محل کاشت ایمپلنت کمی خونریزی داشته باشید. این خونریزی خفیف پس از جراحی و کاشت ایمپلنت دندان طبیعی است و در کمترین زمان ممکن رفع می شود. فقط در این مورد باید بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت کنید تا این خونریزی موجب بروز عفونت دندانی نشود. پزشک متخصص ایمپلنت برای رفع عوارض ایمپلنت دندان برخی نکات را توصه می کند که بهتر است به صورت کامل آن را رعایت کنید تا روند بهبودی و پروسه درمان ایملپنت شما با موفقیت طی شود.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

افرادی که به دلایل مختلف دندان های زیادی از دست داده اند بخش زیادی از اعتماد به نفس خود را نیز از دست داده اند.زیبا ترین بخش زندگی هر فرد داشتن لبخند زیبا می باشد. این افراد می توانند با انجام ایمپلنت کامل، اعتماد به نفس خود را برگردانند و زیبایی را به لبخند خود بازگردانند.قیمت ایمپلنت کامل به عوامل متعددی بستگی دارد.بهتر است افرادی که نیاز به ایمپلنت کامل دارند برای دریافت مشاوره رایگان و گرفتن طرح درمان به این مرکز مراجعه کنند.

قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یکی از روش های ایمپلنت می باشد.در این روش معمولا در یک جلسه پایه ایمپلنت در درون فک قرار میگیرد. بعد از مدتی که پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش خورد، می توانید تاج دندان را بر روی پایه ایمپلنت  قرار بدهید.این روش برای کسانی که با از دست دادن دندان های خود به ظاهر آن ها نیز لطمه وارد شد مناسب است. مانند ایمپلنت دندان جلو که نقش زیادی در زیبایی دارد.البته این ایمپلنت از نظر قیمت مانند تمام ایمپلنت ها بستگی به برند مورد استفاده جنس ایمپلنت و....دارد. اما می توان گفت ایمپلنت فوری مقداری گران تر از ایمپلنت معمولی می باشد.

برند ایمپلنت :

برند های ایمپلنت
برندهای ایمپلنت

قیمت ایمپلنت امریکایی

یکی از کشورهای پیشرو در تکنولوژی و علم قطعا امریکا می باشد.این کشور یکی از پیشروها ایمپلنت می باشد.در بازار جهانی انواع ایمپلنت امریکایی متفاوتی وجود دارد.یکی از بهترین شرکت های ایمپلنت امریکا زیمر می باشد.قیمت ایمپلنت های امریکایی به نسبت سایر ایمپلنت ها بالاتر است.

قیمت ایمپلنت زیمر امریکایی

لگو ایمپلنت زیمر
ایمپلنت امریکایی زیمر

یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه قطعا زیمر می باشد.این شرکت با نام زیمر بایومنت نیز شناخته می شود.این شرکت در نوع های خاصی، ازپایه ی ایمپلنت های خود از فلزی مخصوص به نام تراباکولار استفاده می کند. این فلز به علت داشتن سطح متخلخل خود شانس موفقیت درمان را بالاتر می برد.این شرکت یکی از شرکت های پیشرو در فناوری و تکنولوژی در این زمینه می باشد.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

پیشرو ترین کشور در صنعت ایمپلنت را می توان سوئیس معرفی کرد.برای مثال اشترومن که یکی از برند های سوئیسی می باشد لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد.قیمت ایمپلنت های سوئیسی به نسبت یمپلنت های کره ای بالاتر است.

قیمت ایمپلنت اشترومن (straumann) :

لگو ایمپلنت اشترومن
ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت اشترومن یکی از برندهای معروف ایمپلنت در سطح جهان بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

ایمپلنت اشترومن در شهر بازل در کشور سوییس ساخته می شود.این نوع ایمپلنت به اروپا عرضه بسیار زیادی دارد.

این شرکت دارای تنوع بالایی در ایمپلنت های خود می باشد.به علت کیفیت بالای ایمپلنت های اشترومن این شرکت لقب بهترین ایمپلنت دنیا را به خود اختصاص داده است.ایمپلنت های اشترومن از دسته ایمپلنت های تاپ لول محسوب می شود و به طور حتم از هزینه بیشتری نسبت به سایر ایمپلنت ها برخوردار می باشند.

قیمت انواع ایمپلنت المانی

المان یکی از کشور های پیشرو در صنعت و تکنولوژی می باشد.این کشور دارای انواع مختلفی از شرکت های ایمپلنت سازی، تازه یا قدیمی می باشد.از نظر کیفیت و قیمت ایمپلنت های المانی مقرون به صرفه می باشد. اگر بخواهیم قیمت ایمپلنت المانی را با بقیه کشور ها مقایسه کنیم میتوان گفت قیمت ایمپلنت المانی از ایمپلنت های کره ای بالاتر می باشد اما از ایمپلنت های سوئیسی و امریکایی قیمت پایین تر دارد.ما قصد داریم در ادامه 2 نوع از بهترین ایمپلنت های المانی را معرفی کنیم

قیمت ایمپلنت ای سی ایکس( قیمت ایمپلنت icx  ) :

لگو ای سی ایکس
ایمپلنت المانی ای سی ایکس

ایمپلنت icx نیز یکی دیگر از برند های معروف ایمپلنت در ایران بوده و کیفیت بالایی را نیز به شما ارائه می دهد. ایمپلنت ای سی ایکس در کشور آلمان ساخته می شود و در آن لقی پروتز تقریبا نزدیک به صفر است.

قیمت ایمپلنت icx ، متوسط کمی رو به بالا است و قیمت آن نیز از ایمپلنت اشترومن سوییسی به نسبت کمتر است.

قیمت ایمپلنت بگو المان(Bego):

لگو ایمپلنت بگو
ایمپلنت المانی بگو

یکی از ایمپلنت های با کیفیت خوب المانی بگو می باشد. اگر بخواهیم قیمت های این شرکت را دسته بندی کنیم می توان گفت قیمت ایمپلنت های این شرکت روبه بالا می باشد.از نقاط قوت این شرکت استفاد از الیاژ های مناسب در ساخت ایمپلنت می باشد.

قیمت انواع ایمپلنت کره ای

یکی از کشور هایی که ایمپلنت های آن در ایران دارای محبوبیت می باشد کره است. دلیل این محبوبیت قیمت مناسب تر به نسبت ایمپلنت های اروپایی و امریکایی می باشد.در کره برند های متفاوتی وجود دارد که همه آنها از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشند.قصد داریم تا ایمپلنت های کره ای با کیفیت بالا را در زیر این قسمت به شما معرفی کنیم.

قیمت ایمپلنت sewon medix

لگو ایمپلنت سون مدیکس
ایمپلنت کره ای سون مدیکس

این نوع ایمپلنت نیز در کشور کره ساخته می شود و با کیفیت بسیار بالا و هزینه مناسبی که ارائه داده اند ، باعث شده طرفدارهای زیادی در کشور ما پیدا کند .این شرکت نزدیک به 14 سال است که در این زمینه فعالیت میکند از خصوصیت های خاص این ایمپلنت می توان به آن اشاره کرد که در هنگام بارگذاری پایه ی ایمپلنت، نیاز کمتری به دریل می باشد.

قیمت ایمپلنت sewon medix در مقایسه با ایمپلنت اشترومن سوئیسی و ایمپلنت icx آلمانی کمتر است.اما قیمت ایمپلنت همیشه نشان دهنده کیفیت آن نیست. این شرکت توانسته است با قیمت پایین تر نسبت به رقبا خود از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار باشد.این شرکت دارای تاییده های امریکا انگلستان و وزارت بهداشت ایران نیز می باشد.

قیمت ایمپلنت cmi   و قیمت ایمپلنت sunc  :

این دو ایمپلنت های بالا نیز مانند ایمپلنت sewon medix کره ای بوده و کیفیت این سه برند ایمپلنت تقریبا در یک سطح قرار دارند .

قیمت ایمپلنت cmi   و ایمپلنت sunc  و sewon medix تقریبا در یک رنج قیمتی قرار دارند.

قیمت ایمپلنت کره ای dio

لگو ایمپلنت دی او
ایمپلنت کره ای دی او

این شرکت در سال 2000 شروع به کار کرد. این شرکت از نظر سهولت استفاده دارای مشکلات اساسی بود تا با تاسیس شرکت UF این مشکلات را بر طرف کرد.این ایمپلنت نیز مانند بقیه ایمپلنت های کره ای دارای قیمت به نسبت پایین تری نسبت به ایمپلنت های بقیه کشور ها می باشد.

قیمت ایمپلنت کره ای مگاژن

لگو ایمپلنت مگاژن
ایمپلنت کره ای مگاژن

این شرکت فعالیت خود را در سال 2002 در زمینه ساخت ایمپلنت شروع کرد. این شرکت دارای دو نوع ایمپلنت معروف و محبوب به نام های: AnyridgeوAnyone می باشد.این شرکت را میشه به عنوان یکی از بهترین برند های کره ای در کنار ایمپلنت اوستم معرفی کرد.ایمپلنت های این شرکت در کنار قیمت مناسب تر نسبت به ایمپلنت های اروپا کیفیت در حد ایمپلنت های اروپایی دارد.

قیمت ایمپلنت کره ای اوستم (Osstem)

ایمپلنت اوستم
ایمپلنت کره ای اوستم

از دیگر ایمپلنت های محبوب کره ای اوستم می باشد. این شرکت را می توان به عنوان اولین شرکت تولید ایمپلنت کره ای معرفی کرد. این شرکت از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار می باشد تا حد که توان رقابت با ایمپلنت های کره ای را دارا می باشد.

تاج ایمپلنت (روکش ایمپلنت  یا پروتز ایمپلنت  ) :

روکش ایمپلنت
روکش ایمپلنت

روکش زیر کونیا :

روکش های زیرکونیا از عنصری به نام زیرکونیوم ساخته می شوند. روکش های زیرکونیا ( روکش های zirconia )  از مدل روکش های تمام سرامیک بوده با تفاوت اینکه بخش مرکزی آن از عنصر زیرکونیم تشکیل شده است.

به دلیل اینکه این روکش ها واکنش پذیری بسیار کمی با بدن دارند ، دارای عمر بیشتری هستند.

این روکش ها رسانایی ضعیفی در برابر سرما و گرما دارند و به سختی حرارت را انتقال می دهند.

روکش زیرکونیا رنگ و شفافیت بسیار خوبی داشته و ظاهر زیبایی را به شما ارائه می دهند.

روکش pfm :

روکش های پی اف ام (روکش pfm ) ، روکش هایی از جنس فلزی و چینی هستند.

بخش فلزی این نوع روکش ها ، اطراف آن را تشکیل می دهند  و استحکام آن را برعهده دارند.

قسمت چینی روکش پی اف ام ، به دلیل رنگ و شفافیت شبیه به دندان ، بخش زیبایی آن را بر عهده می گیرند.

مخلوط فلز و چینی ، باعث داشتن هم زیبایی و هم استحکام در روکش های پی اف ام می شود .

*- هزینه روکش های زیرکونیا به دلیل استحکام بالا و ظاهری زیبا از روکش های pfm  بیشتر است.

تخصص دندان پزشک در ایمپلنت  :

متخصص ایمپلنت
متخصص ایمپلنت

مسلم است که هر چه دندان پزشکی که برای شما درمان ایمپلنت را انجام می دهد ، تخصص بیشتری داشته باشد ، درمان ایمپلنت شما بهتر انجام می شود .

در کلینیک تجریش و جنت آباد متخصصین حرفه ای ایمپلنت وجود دارند و شما می توانید با اطمینان خاطر به درمان ایمپلنت خود بپردازید.

سینوس لیفت چیست؟ :

در برخی موارد ممکن است استخوان بالای دهان ، در بخش دندان های آسیایی ( دندان های آسیا بالای فک) تحلیل رفته باشد و توانایی قرار دادن ایمپلنت در آن وجود نداشته باشد.

در این موارد در آن ناحیه ، پودر استخوان تزریق شده و ایمپلنت بر روی آن پیچ می شود تا استحکام مورد نیاز را داشته باشد .

*-سینوس لیفت نیز یکی از عواملی است بر روی قیمت ایمپلنت شما اثر می گذارد. اگر طبق نظر دکتر متخصص نیاز به سینوس لیفت داشته باشید ، سینوس لیفت برای شما انجام می شود و به طب هزینه ایمپلنت شما بیشتر می شود.

پیوند استخوان ( پیوند استخوان برای ایمپلنت چیست ؟ ) :

در برخی ناحیه ها که قرار است ایمپلنت قرار بگیرد ، ممکن است استخوان توانایی لازم برای نگهداری و حفظ استحکام ایمپلنت را نداشته باشد . در این موارد در آن محل نیز استخوان پیوند زده می شود .

پیوند استخوان به دلیل آن است که عمر ایمپلنت شما نیز بالا برود و دچار لقی نشود.

فاکتور های اصلی موثر بر قیمت ایمپلنت در بالا برای شما گفته شد و فقط دکتر متخصص می تواند بگوید آیا شما به سینوس لیفت و یا پیوند استخوان احتیاج دارید یا خیر؟

دیدگاه خود را بنویسید

WhatsApp مشاوره با پزشک