ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت  یا کاشت دندان درمانی برای بی دندانی است . در ایمپلنت پایه ای تیتانیومی که کاملا با بدن سازگار است ( که به آن فیکسچر می گویند) ، به استخوان فک پیچ می شود و این پایه به استخوان شما جوش می خورد . بعد از آن که این پایه تیتانیومی به استخوان شما جوش خورد ، روکش دندان بر روی آن قرار میگیرد.

ایمپلنت یا کاشت دندان استحکامی همچون دندان خود شما به شما ارائه می دهد و تقریبا می توان گفت عمر ایمپلنت ها دائمی است.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت چیست؟

قیمت ایمپلنت :

در کلینیک دندانپزشکی تجریش ، تمامی مراحل ایمپلنت توسط متخصصین مجرب و با استفاده از بهترین امکانات انجام می شود .

فاکتور های موثر بر قیمت ایمپلنت ( هزینه ایمپلنت ، هزینه کاشت دندان ) :

فاکتورهایی زیادی بر روی قیمت ایمپلنت شما تاثیر می گذارد و قیمت دقیق آن ها ، فقط باید توسط پزشک متخصص به شما اعلام شود . ماژول بالا قیمت حدودی را به شما اعلام می کند .

از عواملی که بر روی قیمت ایمپلنت ثاثیر می گذارد ، می توان به برند ایمپلنت ، جنس روکش و تخصص دندان پزشک و فاکتورهای دیگری مانند سینوس لیفت و پیوند استخوان اشاره کرد که در این مقاله به شرح آن ها  به طور مختصر می پردازیم .

ایمپلنت قسطی ( ایمپلنت اقساطی ) :

در کلینیک دندانپزشکی تجریش برای بیماران ، شرایط ویژه ای مهیا شده است که بتوانند هزینه های ایمپلنت خود را به صورت قسطی پرداخت کند و به صورت جدول در ادامه برای شما آورده خواهد شد.

  • اگر بیمار تمام هزینه های ایمپلنت دندان خود را به صورت یکجا پرداخت کند ، 10 درصد تخفیف ویژه به او داده می شود .
ایمپلنت (پرطرفدار)
هزینه تمام شده ایمپلنت شامل مجموع قیمت جراحی و قیمت پروتز به همراه روکش زیرکنیا (تمام سرامیک) می باشد
نام برند کشور سازنده هزینه ایمپلنت ( تومان ) ضمانت
Avest کره 10/500/000 10 سال
biotem کره 12/000/000 15 سال
اشترومن neodent

سوئیس

برزیل
13/500/000 20 سال
اشترومن iti (titanium) سوئیس 14/500/000 25 سال
IRES ایمپلنت آیرس سوئیس 14/500/000 مادام العمر
اشترومن iti (SLA Active) سوئیس 21/500/000 مادام العمر
fast request


قیمت ایمپلنت فوری دندان سال 1402

قیمت و هزینه ایمپلنت های فوری ( یک روزه )
هزینه تمام شده ایمپلنت فوری شامل مجموع قیمت جراحی و قیمت پروتز زیرکنیا می باشد .
نام برند ایمپلنت کشور سازنده هزینه ایمپلنت + روکش زیرکنیا ضمانت
biotem

کره

9/500/000 15 سال
اشترومن iti ( SLA active )

سوئیس

18/500/000 مادام العمر


شرایط پرداخت به توجه به بودجه شما

با توجه به اینکه بسیار از افراد به دلیل هزینه های بسیار بالای درمان ،نسبت به کاشت دندادن دائمی اپمپلنت اقدام نمی نمایند. روشهای پرداخت بسیار متونع با توجه به شرایط مالی شما در نظر گرفته شده است .

 

تخفیف 10٪ برای تمامی هزینه ها

کلینیک دندان پزشکی تجریش برای تمامی هزینهای کاشت دندان تخفیف بی نظیر ۱۰ ٪ در نظر گرفته است تا در صورتی که تمایل به انجام کاشت دندان دارید، بتوانید از این تخفیف ویژه استفاده نمایید.

 

ایمپلنت اقساطی حتی بدون چک

در مرکز دنداپزشکی تجریش، ایمپلنت اقساطی با توجه به شرایط شما انجام می شود. در صورتی که حتی دسته چک نداشته باشید نیز، ایمپلنت اقساطی بدون دسته چک انجام خواهد شد. البته نحوه اقساط بدون چک و با چک با یکدیگر متفاوت هستند.

 


ایمپلنت اقساطی
شرایط پرداخت با چک معتبر پرداخت بدون چک
40 درصد پرداخت نقدی و ۶۰ درصد هزینه به صورت اقساط ۶۰ درصد کل هزینه در ابتدا پرداخت می شود و ۴۰ درصد الباقی در زمان قالب گیری


ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت دندان یکی از محبوب ترین روش هایی است که برای پر کردن دندانی که از دست رفته است استفاده می شود. در واقع دلیل محبوبیت ایمپلنت دندان عملکرد و ظاهر بسیار طبیعی آن است. ایمپلنت دندان دقیقا زمانی که کاشت می شود مانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند و به سختی می توان تفاوت آن با دندان طبیعی را تشخیص داد. نکته مهمی که در کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد این است که ایمپلنت ثابت بوده و دیگر نیازی نیست مانند دندان مصنوعی آن را از دهان موقع خواب و یا مواقع ضروری خارج کنید.

البته روش های دیگری مانند بریج یا دندان مصنوعی در گذشته برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می شد که امروزه دیگر کاربرد خوبی ندارد زیرا در تکلم و غذا خوردن بیمار ایرادات زیادی وارد می کرد. امروزه اغلب بیماران به دنبال روشی مناسب هستند که ماننددندان طبیعی عمل کند و بتوانند در صحبت کردن و خوردن مواد غذایی مختلف احساس راحتی داشته باشند.

مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود ؟

 

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

همان طور که می دانید از دست دادن دندان یا چند دندان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت، جوانی و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. با استفاده از ایمپلنت می توان توانایی جویدن طبیعی را فعال، زیبایی و جوانی را به چهره فرد و اعتماد به نفس را به روحیه فرد بازگرداند. معمولا خانم ها از سن 15 سالگی و مردان از سن 18 سالگی مجاز به کاشت ایمپلنت دندان هستند. فرد باید از نظر رشد استخوانی به سنی رسیده باشد که کاملا رشد استخوان او متوقف شده باشد، سپس اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید. البته لازم به ذکر است در صورتی که مدت زمان زیادی از افتادن دندان طبیعی شما گذشته باشد لثه به مرور تحلیل می رود و نمی توان بدون جراحی های تکمیلی ایمپلنت دندان را برای شما کاشت کرد. پس بهتر است پیش از آن که دچار تحلیل استخوان فک شوید اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نمائید تا مدت زمان بهبودی و درمان کاشت ایمپلنت شما به صورت چشم گیری کاهش یابد.

مدت زمان پیوند لثه با ایمپلنت چقدر است ؟

حال ممکن است برای هر فردی این سوال پیش آید که ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟ در واقع ایمپلنت دندان یک پایه از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم دارای سازگاری بالایی با سلول های بدن انسان است و به اصطلاح زیست سازگار است. ابتدا پزشک با تهیه عکس و تصاویر لازم یک سوراخ درون استخوان فک ایجاد می کند سپس ایمپلنت را درون آن قرار می دهد. باید به ایمپلنت و استخوان فک زمان داد تا با یک دیگر جوش خورده و استخوان رشد کرده و اطراف ایمپلنت را فرا گیرد. البته اگر از ایمپلنت فوری استفاده کنید بلافاصله که دندان آسیب دیده کشیده شود ایمپلنت درون استخوان فک قرار داده می شود و نیازی به سوراخ کردن استخوان فک نیست. حدودا 8 الی 12 هفته زمان نیاز است تا استخوان های فک رشد کرده و اطراف ایمپلنت دندان را فرا گیرند. پس از جوش خوردن ایمپلنت دندان به استخوان فک باید با استفاده از اباتمنت تاج دندان را بر روی ایمپلنت متصل نمود.

عوارض ایمپلنت دندان

یکی از روش های فوق العاده ای که برای جایگزین کردن دندان یا دندان های از دست رفته استفاده می شود روش ایمپلنت دندان است. یکی از مراحلی که در این روش باید طی شود عوارض جانبی و معایب ایمپلنت دندان است که برای آن هم هیچگونه نگرانی وجود ندارد زیرا معمولا عوارض ایمپلنت دندان طی مدت زمان کوتاهی از بین می رود. البته عوارض ایمپلنت دندان نسبت به روش های مشابهی که برای از دست رفتن دندان استفاده می شود بسیار کم است. عوارضی که ممکن است پس از کاشت ایمپلنت دندان بیمار دچار آن ها شود عبارتند از:

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

کبود شدن ناحیه ایمپلنت شده

پس از انجام ایمپلنت دندان و در روز های اولیه پس از ریکاوری ممکن است کمی ناحیه اطراف ایمپلنت شده و بخش بافت لثه که جراحی بر روی آن انجام شده است دچار کبودی می شود. در صورتی که کبودی ناحیه ایمپلنت شده سیاه یا آبی رنگ باشد به صورت کاملا طبیعی است و بعد از چند روز از بین می رود. اما این روند بهبودی و ترمیم به تدریج کاملا از بین می رود و کمرنگ تر می شود.

ایجاد تورم در ناحیه صورت و لثه

طبیعی است که در ناحیه قوس دندانی و یا بخشی از ناحیه جراحی پس از کاشت ایمپلنت دچار تورم شود اما جای نگرانی نیس و کمتر از چند روز این تورم کاهش پیدا می کند. اما در صورتی که این تورم باعث اذیت بیمار شد بهتر است از کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده شود. البته کمپرس سرد نباید به صورت مستقیم بر روی محل جراحی قرار داده شود زیرا ممکن است درد و احساس ناراحتی را در ناحیه جراحی پس از روز های اولیه کاشت افزایش دهد. این تورم در کمتر از 7روز کاهش میابد و تورم از بین میرود.

خون ریزی پس از جراحی و کاشت ایمپلنت دندان

ممکن است چندین روز بعد از جراحی از محل جراحی و محل کاشت ایمپلنت کمی خونریزی داشته باشید. این خونریزی خفیف پس از جراحی و کاشت ایمپلنت دندان طبیعی است و در کمترین زمان ممکن رفع می شود. فقط در این مورد باید بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت کنید تا این خونریزی موجب بروز عفونت دندانی نشود. پزشک متخصص ایمپلنت برای رفع عوارض ایمپلنت دندان برخی نکات را توصه می کند که بهتر است به صورت کامل آن را رعایت کنید تا روند بهبودی و پروسه درمان ایملپنت شما با موفقیت طی شود.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

افرادی که به دلایل مختلف دندان های زیادی از دست داده اند بخش زیادی از اعتماد به نفس خود را نیز از دست داده اند.زیبا ترین بخش زندگی هر فرد داشتن لبخند زیبا می باشد. این افراد می توانند با انجام ایمپلنت کامل، اعتماد به نفس خود را برگردانند و زیبایی را به لبخند خود بازگردانند.قیمت ایمپلنت کامل به عوامل متعددی بستگی دارد.بهتر است افرادی که نیاز به ایمپلنت کامل دارند برای دریافت مشاوره رایگان و گرفتن طرح درمان به این مرکز مراجعه کنند.

قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یکی از روش های ایمپلنت می باشد. در این روش معمولا در یک جلسه پایه ایمپلنت در درون فک قرار میگیرد. بعد از مدتی که پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش خورد، می توانید تاج دندان را بر روی پایه ایمپلنت  قرار بدهید.این روش برای کسانی که با از دست دادن دندان های خود به ظاهر آن ها نیز لطمه وارد شد مناسب است. مانند ایمپلنت دندان جلو که نقش زیادی در زیبایی دارد.البته این ایمپلنت از نظر قیمت مانند تمام ایمپلنت ها بستگی به برند مورد استفاده جنس ایمپلنت و....دارد. اما می توان گفت ایمپلنت فوری مقداری گران تر از ایمپلنت معمولی می باشد.

 

برندهای ایمپلنت مورد تایید از نظر کیفیت :

برند های ایمپلنت

برندهای ایمپلنت

 

 

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

پیشرو ترین کشور در صنعت ایمپلنت را می توان سوئیس معرفی کرد. برای مثال اشترومن که یکی از برند های سوئیسی می باشد لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد.قیمت ایمپلنت های سوئیسی به نسبت یمپلنت های کره ای بالاتر است.

قیمت ایمپلنت اشترومن (straumann) :

لگو ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت اشترومن یکی از برندهای معروف ایمپلنت در سطح جهان بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

ایمپلنت اشترومن در شهر بازل در کشور سوییس ساخته می شود. این نوع ایمپلنت به اروپا عرضه بسیار زیادی دارد.

این شرکت دارای تنوع بالایی در ایمپلنت های خود می باشد. به علت کیفیت بالای ایمپلنت های اشترومن این شرکت لقب بهترین ایمپلنت دنیا را به خود اختصاص داده است. ایمپلنت های اشترومن از دسته ایمپلنت های تاپ لول محسوب می شود و به طور حتم از هزینه بیشتری نسبت به سایر ایمپلنت ها برخوردار می باشند.

 

قیمت انواع ایمپلنت کره ای

یکی از کشور هایی که ایمپلنت های آن در ایران دارای محبوبیت می باشد ایمپلنتهای ساخت کشور کره است ( البته منظور ما همان کره حنوبی است ). دلیل این محبوبیت قیمت مناسب تر نسبت به ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی می باشد.

در کشور کره برند های متفاوتی وجود دارد که همه آنها از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشند. در ایران متاسفانه، برندهای غیر مرغوب کره ای بسیاری وجود دارد که قیمت بسیار پایینی دارند اما از استحکام و کیفیت لازم برخوردار نیستند و حتی باعث مشکلات بسیاری چه در زمان کاشت پایه ایمپلنت شده اند .

کلینیک دندان پزشکی تجریش با تجربه تحصصی ۱۵ ساله در زمینه جراحی فک و کاشت ایمپلنت، فقط برندهای کره ای با استحکام و قیمت مناسب را توصیه می نماید. ایمپلنت های کره ای با کیفیت را در این قسمت به شما معرفی کنیم.

 

قیمت ایمپلنت کره ای dio

لگو ایمپلنت دی او

ایمپلنت کره ای دی او

این شرکت در سال 2000 شروع به کار کرد. این شرکت از نظر سهولت استفاده دارای مشکلات اساسی بود تا با تاسیس شرکت UF این مشکلات را بر طرف کرد.این ایمپلنت نیز مانند بقیه ایمپلنت های کره ای دارای قیمت به نسبت پایین تری نسبت به ایمپلنت های بقیه کشور ها می باشد.

قیمت ایمپلنت کره ای مگاژن

لگو ایمپلنت مگاژن

ایمپلنت کره ای مگاژن

این شرکت فعالیت خود را در سال 2002 در زمینه ساخت ایمپلنت شروع کرد. این شرکت دارای دو نوع ایمپلنت معروف و محبوب به نام های: AnyridgeوAnyone می باشد.این شرکت را میشه به عنوان یکی از بهترین برند های کره ای در کنار ایمپلنت اوستم معرفی کرد.ایمپلنت های این شرکت در کنار قیمت مناسب تر نسبت به ایمپلنت های اروپا کیفیت در حد ایمپلنت های اروپایی دارد.

قیمت ایمپلنت کره ای اوستم (Osstem)

ایمپلنت اوستم

ایمپلنت کره ای اوستم

از دیگر ایمپلنت های محبوب کره ای اوستم می باشد. این شرکت را می توان به عنوان اولین شرکت تولید ایمپلنت کره ای معرفی کرد. این شرکت از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار می باشد تا حد که توان رقابت با ایمپلنت های کره ای را دارا می باشد.

تاج ایمپلنت (روکش ایمپلنت  یا پروتز ایمپلنت  ) :

روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت

روکش زیر کونیا :

روکش های زیرکونیا از عنصری به نام زیرکونیوم ساخته می شوند. روکش های زیرکونیا ( روکش های zirconia )  از مدل روکش های تمام سرامیک بوده با تفاوت اینکه بخش مرکزی آن از عنصر زیرکونیم تشکیل شده است.

به دلیل اینکه این روکش ها واکنش پذیری بسیار کمی با بدن دارند ، دارای عمر بیشتری هستند.

این روکش ها رسانایی ضعیفی در برابر سرما و گرما دارند و به سختی حرارت را انتقال می دهند.

روکش زیرکونیا رنگ و شفافیت بسیار خوبی داشته و ظاهر زیبایی را به شما ارائه می دهند.

 

تخصص دندان پزشک در ایمپلنت  :

متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت

مسلم است که هر چه دندان پزشکی که برای شما درمان ایمپلنت را انجام می دهد ، تخصص بیشتری داشته باشد ، درمان ایمپلنت شما بهتر انجام می شود .

در کلینیک دندانپزشکی تجریش متخصصین حرفه ای ایمپلنت با تجربه چندین سااله در خصوص کاشت ایمپلت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان بوده و شما می توانید با اطمینان خاطر به درمان ایمپلنت خود بپردازید.

سینوس لیفت چیست؟

در برخی موارد ممکن است استخوان بالای دهان ، در بخش دندان های آسیایی ( دندان های آسیا بالای فک) تحلیل رفته باشد و توانایی قرار دادن ایمپلنت در آن وجود نداشته باشد.

در این موارد در آن ناحیه ، پودر استخوان تزریق شده و ایمپلنت بر روی آن پیچ می شود تا استحکام مورد نیاز را داشته باشد .

*-سینوس لیفت نیز یکی از عواملی است بر روی قیمت ایمپلنت شما اثر می گذارد. اگر طبق نظر دکتر متخصص نیاز به سینوس لیفت داشته باشید ، سینوس لیفت برای شما انجام می شود و به طب هزینه ایمپلنت شما بیشتر می شود.

پیوند استخوان ( پیوند استخوان برای ایمپلنت چیست ؟ ) :

در برخی ناحیه ها که قرار است ایمپلنت قرار بگیرد ، ممکن است استخوان توانایی لازم برای نگهداری و حفظ استحکام ایمپلنت را نداشته باشد . در این موارد در آن محل نیز استخوان پیوند زده می شود .

پیوند استخوان به دلیل آن است که عمر ایمپلنت شما نیز بالا برود و دچار لقی نشود.

فاکتور های اصلی موثر بر قیمت ایمپلنت در بالا برای شما گفته شد و فقط دکتر متخصص می تواند بگوید آیا شما به سینوس لیفت و یا پیوند استخوان احتیاج دارید یا خیر؟

کلینیک دندانپزشکی تجریش برای حفظ آرامش بیماران در تمام مراحل درمان سعی در ایجاد فضایی آرام و بسیار زیبا با تفکیک بخش های درمانی جداگانه نموده است. علاوه بر این کلینیک تجریش از لحاظ موقعیت مکانی از دسترسی بسیار آسانی برخوردار می باشد تا تمام بیماران از هر نقطه شهر بتوانند به راحتی با وسیله نقلیه عمومی یا شخصی به این مرکز تشریف بیاورند.
پرداخت اقساط تمامی هزینه ها بدون بهره - حتی بدون چک می باشد.

مشاوره و ویزیت رایگان : درمان عمومی و زیبایی دندان

ویزیت تخصصی رایگان توسط دکتر متخصص هر بخش صورت می گیرد. و به شما طرح درمان داده خواهد شد. اگر دندان های شما نیاز به جرم گیری و یا ترمیم داشته باشد. به شما اعلام خواهد شد. در صورت نیاز به پیوند استخوان لثه جهت ایمپلنت، توسط متخصصین لثه صورت خواهد گرفت.

فرم درخواست مشاوره و ویزیت

Reservation Form

© 2024 Tajrish Clinic. All Rights Reserved